تبلیغات
مجتمع آموزشی و پرورشی شهید نیاز فتوحی - عملکرد آموزشی و اجرایی
مجتمع آموزشی و پرورشی شهید نیاز فتوحی
سه شنبه 14 تیر 1390

عملکرد آموزشی و اجرایی

سه شنبه 14 تیر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :فاروق اعظمی

 

ثبت نام:

علاوه  بر ثبت نام حضوری در مدارس از دانش آموزان در شهریور ماه 89 پس از در یافت رمز عبور مدارس ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان انجام گرفت .

توزیع کتب درسی :

در 26 شهریور ماه کتب درسی سه مقطع در 3 روز متوالی به تفکیک برنامه تنظیمی اداره از انبار کتاب تحویل و بین مدارس تحت پوشش مجتمع توزیع گردید و تاکید بر توزیع کتب درسی بین دانش آموزان تا قبل از اول مهر ماه بود و بحمدالله این امر محقق شد .

سازماندهی نیروی انسانی :

در دهه سوم شهریور ماه 89 پیشنهادمعاونین به اداره ارائه و با همکاری اداره کادر اداری مجتمع تکمیل شد و سپس نیروی انسانی هر مدرسه به تفکیک پیش بینی و جهت صدور ابلاغ به کارشناس آموزش تحویل ارائه گردید سرانجام با پیگیریهای لازم تا اول مهر ماه صدور ابلاغ و تکمیل کادر آموزشی مدارس تحت پوشش مجتمع انجام گرفت .

برنامه هفتگی :

کلیات برنامه درسی  هفتگی کلیه مدارس تحت پوشش پس از تکمیل کادر آموزشی در همان هفته اول مهر ماه تنظیم و به دانش آموزان ارائه شد . .

 بازدید مدارس :

برنامه بازدید از مدارس توسط مدیر مجتمع تنظیم و هر ماه در اختیار معاونین قرار می گرفت طبق این برنامه ها از مدارس تحت پوشش مجتمع توسط عوامل اجرایی مجتمع بازدید بعمل آمده که در این بازدیدها نکات اساسی به معاونین و معلمین مدارس یادآوری می شد ، مشکلات و کمبودها بررسی و برای حل آنها چاره اندیشی می شد .

نشست بارییس شورای اسلامی روستای باوریدن :

پیروی بازدید های صورت گرفته از مدرسه  باوریدن برای حل مشکلات برق و آب این مدرسه در منزل آقای سلیم آز رییس شورای اسلامی روستای باوریدن جلسه ای در مورخ 25/7/89 با حضور وی و ریش سفیدان روستا برگزار و بر امر مشارکتهای مردمی در مدرسه سازی تاکید شد . پیرو این جلسه و با پیگیری معاون مدرسه مشکل آب و برق این مدرسه حل شد.

بخشنامه های اداری و آموزشی :

برای به موقع دریافت نمودن این بخشنامه ها در دفتر مجتمع برای هر مدرسه بصورت مجزا یک قفسه در نظر گرفته و به معاونین نیز تاکید گردیده است که هر هفته در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به دفتر مجتمع مراجعه و نامه ها را وصول و به موقع پاسخ دهند .

بیمه نمودن مدارس و دانش آموزان :

از هر دانش آموز مبلغ 12000 ریال بابت حق بیمه موقع ثبت نام دریافت و به کارشناس  تعاون تحویل داده شد که اولیائ دو نفر از دانش آموزان متوفی با مراجعه به مدرسه و پیگیری مجتمع مبلغی را از بیمه حوادث را دریافت نمودند .

مبلغ 5000000 ریال از سرانه مجتمع را طی مصوبه جلسه شورای آموزشگاه برداشت و کلیه مدارس تحت پوشش مجتمع را در قبال سیل – آتش سوزی – زلزله – سرقت و ... بیمه نمودند .

وضعیت فیزیکی کلاسهای درس  :

در ابتدای سال با توجه به مشکلات رنگ آمیزی و نور کلاسهای درس مدارس تحت پوشش با مشارکت داوطلبانه دانش آموزان کلاسهای درس کلیه مدارس رنگ آمیزی و برای دبیرستان امام علی (ع) نیز تخته وایت برد گرفته شد .و همچنین پیرو تاکیدات ریاست محترم آموزش و پرورش  مبنی برصرفه جویی در مصرف برق کلیه تاسیسات برقی مدارس مورد بررسی و نقایص برقی برطرف گردید و لامپ های کم مصرف جایگزین لامپهای رشته ای شدند .

بازدید کلاسهای درس :

از کلاسهای درس توسط معاون آموزشی مجتمع  بصورت ماهیانه بازدید بعمل می آمد که ئر این بازدیدها دفاتر شاخص ، نحوه تدریس و یادگیری ، میزان یادگیری دانش آموزان و غیره مورد بررسی قرار  گرفتند . همچنین معاونین مدارس نیز بصورت هفتگی از کلاسها بازدید می نمودند .

شورای معلمان :

در هفته اول مهر ماه این شورا در همه مدارس تحت پوشش جهت انتخاب نماینده معلمان و آشنایی همکاران با همدیگر و همچنین ارائه برنامه های هر کدام از معلمین و معاون در طول سال برای یکدیگر تشکیل گردید . این شورا در خود مجتمع نیز تشکیل شد و همچنین با پیگیریهای لازم در طول سال این شورا جلسات خود را بطور مرتب هر ماه یکبار تشکیل و مسایل مهمی از جمله مسایل اموزشی ( علل افت تحصیلی و ضعف  در درس ریاضی و ارایه راه حل آن و... )را موردبحث وبررسی قرارگرفت.

شورای آموزشگاه :

این شورا پس از انتخاب نماینده انجمن در اوایل آبان ماه در هر آموزشگاه و مجتمع تشکیل شد و در طول سال تحصیلی هر ماه یکبار تشکیل جلسه می داد و مسائل مدارس را بررسی و جهت حل مشکلات راهکارهای لازم را به مدیریت مجتمع ارائه می دادند .

از جمله مشکلات حل شده توسط این شورا مشکل آب مدارس پسرانه بانسنت بود که با کمک اولیا و با ساخت منبع آب این مشکل بر طرف شد .

 

 

بررسی دفاتر:

درطول سالتحصیلی دفاتر(امتحانات-ریزنمرات-آمار-فارغ التحصیلان-حضوروغیاب کارکنان ودانش آموزان-انضباطی دانش آموزان-اموال-مالی-ورسیدمدارک)کلیه مدارس تحت پوشش توسط مدیرومعاونین مجتمع موردبازرسی قرارگرفته نقایص احتمالی به معا ونین مدارس یادآوری و جهت برطرف نمودن این نقایص تاکید ات لازم ارائه و با نظارت بیشتر تمام نقایص در پایان سال برطرف شدند.

بایگانی مدارس:

قسمت بایگانی اوراق امتحانی-بخشنامه ها وکلیه دفاتر واموال مدارس تحت پوشش موردبازبینی قرارگرفت وتاکیدات لازم در این زمینه به معاونین محترم اراَئه گردید.

شورای معاونین :

این شورا تشکیل شده است از کلیه معاونین مجتمع و مدارس که هر دو ماه یکبار گردهم آمدند و مشکلات مدارس خود را ارائه و جهت برطرف نمودن این مشکلات در شورا راه حل ارائه می شد . اهم مصوباتی که در این شورا به تصویب رسیدند و در مجتمع به اجرا در آمدند عبارتند از :

1 – برگزاری یک آزمون در سه مرحله برای ایجاد رقابت و انگیزه بین دانش آموزان در مقطع ابتدایی بصورت هماهنگ بین چهار مدرسه ابتدایی و دادن جوایز به نفرات برتر ( یادآور می شود در پایان دبستان دخترانه آمنه در این آزمونها رتبه اول را کسب نمود )

2 – برگزاری امتحانات نوبت اول مقطع ابتدایی  بصورت هماهنگ مجتمعی

3 – برگزاری امتحان هماهنگ در دو درس عربی و انگلیسی سال اول و شیمی سال دوم تجربی بین دو دبیرستان مجتمع در نوبت اول

4 – برگزاری اردوهای یکروزه برای هر مدرسه بعد از امتحانات نوبت اول

5 – تقدیر و تشکراز دانش آموزان برترآموزشی  در مراسم صبحگاهی و مراسمات 

5 – برگزاری کلاسهای تقویتی

تشکیل کمیته پیشرفت تحصیلی :

علاوه بر مدارس درمجتمع نیز یک کمیته برای بررسی مسائل آموزشی تشکیل و بصورت ماهیانه جلسات را برگزار و نقایص آموزشی را بررسی نمودند وبرای حل آن راهکارهای لازم رابه مدیرارائه دادند.

 ستاد امتحانات :

در مجتمع این ستاد باعضویت کلیه معاونین مدارس و مدیرو معاون آموزشی مجتمع قبل از امتحانات دو نوبت برگزار و اهم موضوعات از قبیل : تنظیم برنامه امتحانات ،برنامه تحویل سوالات مدارس از مجتمع ، برنامه و نحوه تکثیر سوالات ، تنطیم لیست ریزنمرات و ... بررسی و تصویب شدند .

مسابقه درسی بین مدارس :

در درس زبان انگلیسی مقطع راهنمایی با هماهنگی بین معاون آموزشی مجتمع و مدیر مدرسه راهنمایی یکتادوست یک مسابقه بین دانش آموزان دو مدرسه شهید آذریان و یکتادوست پایگاه دهم شکاری برگزار شد و در پایان به نفرات برتر هر دو مدرسه جهت تشویق ارائه شد . ضمنا از همکاری برادر هوتی معاونت محترم آموزشی و مدد امیری مسئول خدمات اداره تقدیر و تشکر می شود .

برگزاری کلاسهای تقویتی :

با پیگیریها آقای اعظمی معاونت آموزشی و همکاری آقایان عبدالحمید احمدیان ، عبدالعزیز بلوچ در دروس عربی ، فلسفه و منطق ، ریاضی ، شیمی و زیست شناسی در ایام تعطیلی و اوقات فراغت کلاسهای تقویتی  برای دانش آموزان متوسطه و علی الخصوص دانش اموزان پیش دانشگاهی روستای بانست برگزار و مایحصل آن رشد چشمگیر قبولی خرداد سال سومی ها با توجه به نتایج اولیه .

برگزاری کلاسهای علوی وتقویتی فرماندار :

این کلاسها با عنایت به برنامه تنظیمی از سوی مدرسه به موقع در دو دبیرستان امام علی (ع) و مهدیه برگزار شد

برگزاری طرح کرامت :

این طرح دردو  دبستان آمنه بانسنت واشرفی بانسنت  با نظارت مجتمع برگزار گردید.

نشست با معاونت آموزشی اداره :

این نشست با حضور آقای کریم بخش هوتی معاونت محترم آموزشی، کلیه معاونین مدارس ، دبیران و آموزگاران مجتمع در محل نمازخانه مدرسه راهنمایی شهید آذریان برگزار و مسائل آموزشی و تجزیه و تحلیل نتایج امتحانات نوبت اول  بررسی شد.

فرم های آموزشی :

کلیه فرم های آموزشی  از قبیل چارت سازمانی ، نمودار نتایج سال گذشته و ... را تکمیل و به موقع به اداره ارسال نمودند.

 نحوه اطلاع رسانی وضعیت درسی  به اولیاء :

با توجه به اینکه اولیا کمتر خود را درگیر با مسائل آموزشی می نمایند مجتمع کلیه معونین مدارس را موظف نمود تا عملکرد هر دانش آموز را بصورت هر دو ماه یکبار از طریق نماینده منتخب هر محله به سمع ونظر اولیاء برسانند علاوه براین خود کادر مجتمع نیز با حضور در مساجد و مراسمات محلی از اولیا دانش آموزان برتر تقدیر و تشکر می نمود تا از این طریف هم اولیاء خود را درگیر مسائل آموزشی نمایند .

تقدیر از اولیا برتر روستاهای اطراف :

با حضور مدیر و معاون آموزشی مجتمع و جمعی از همکاران آموزشی در خانه ولی دانش آموزان عبدالباسط و محمد حنیف  خالقی جناب آقای عبدالرحیم خالقی   در روستای اسلام آباداز وی بعنوان ولی برتر تقدیر و تشکر شد . همچنین با حضور در مراسمی که در مسجد روستای سرگان با هماهنگی مولوی آن روستا برگزار شد از اولیاء سه نفر دانش آموزان این مجتمع تقدیر بعمل آمد .  

تقدیر سه نفر برتر کلاس :

در پایان امتحانات نوبت اول و در مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی از سه نفر برتر هرکلاس درس در هر مدرسه با دادن یک لوح سپاس و هدیه ای در جمع تقدیر و تشکر شد .

حضور اساتید بومی دانشگاه :

جهت ایجاد انگیزه بین دانش آموزان متوسطه برای  حضور در دانشگاه و آشنایی بیشتر با دانشگاه و دانشگاهیان با تلاشهای برادر یحیی احسانی فر رییس انجمن اولیاء و مربیان نشستی صمیمانه با اساتید بومی دانشگاه انجام گرفت .

  آزمایشگاه:

در سال تحصیلی 90/89 آزمایشگاه مرکزی در مجتمع با مسئولیت برادر عبدالعزیز بلوچ دبیر علوم تجربی شهید آذریان دایر بود و تمام مدارس تحت پوشش بنا بر نیاز از این آزمایشگاه استفاده نمودند .

جشن قرآن قاریان پایه سوم :

این جشن در پایان سال در دو مدرسه آمنه و شهید اشرفی بصورت نمادین برگزار شد که تصاویر آن نیز در بخش پایانی این کتابچه موجود می باشد.
feet complaints
شنبه 18 شهریور 1396 03:37 ق.ظ
Hey very nice web site!! Man .. Beautiful .. Superb
.. I will bookmark your website and take
the feeds additionally? I'm satisfied to search out a lot of helpful information right here in the publish, we want work out extra strategies on this regard, thanks for sharing.
. . . . .
Foot Issues
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:15 ق.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you!
By the way, how can we communicate?
ankle an foot pain
چهارشنبه 7 تیر 1396 08:42 ب.ظ
I am very happy to read this. This is the type of manual that needs to be
given and not the random misinformation that is at
the other blogs. Appreciate your sharing this best doc.
foot pain at night
پنجشنبه 1 تیر 1396 01:38 ق.ظ
These are in fact wonderful ideas in on the topic
of blogging. You have touched some nice factors here.
Any way keep up wrinting.
Cory9franklin81.Jimdo.com
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 05:41 ب.ظ
Hi, Neat post. There's an issue together with your
website in web explorer, might test this? IE nonetheless is the marketplace chief and a large portion of folks will pass over your great writing due to this problem.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 10:46 ق.ظ
Hey there, You've done a great job. I'll certainly digg
it and personally recommend to my friends. I'm confident they'll be benefited from this website.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 06:24 ق.ظ
I think this is one of the most important info for me.
And i'm glad reading your article. But wanna remark on some general
things, The website style is ideal, the articles is really nice :
D. Good job, cheers
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 12:24 ق.ظ
Everything is very open with a very clear explanation of the challenges.
It was really informative. Your website is useful.
Many thanks for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر